„A do Grecji pac(k)uje się………” WYNIKI!

Pac(k)uj się na wakacje!

Czas się pac(k)ować na wakacje!

A więc to już! Wreszcie możemy ogłosić kto zwyciężył w konkursie Pac(k)uj się na wakacje do Grecji!

Zajęło nam to trochę więcej czasu niż się spodziewaliśmy, ale to dlatego, że nadesłaliście taką liczbę świetnych odpowiedzi, że mieliśmy bardzo duży problem w wyborze jednej najlepszej. W wyborze pomagali nam blogerzy, jednak ostateczny wybór wciąż nie był prosty…

W konkursie pojawiło się blisko 200 odpowiedzi na bardzo wysokim poziomie! Wykazaliście się ogromną pomysłowością i wiedzą na temat Grecji, a będąc w biurze czytanie tych odpowiedzi było prawdziwą męką… Ciało niby przy biurku ale wyobraźnia i umysł były na gorących plażach, w orzeźwiającym morzu, wśród starożytnych ruin i na niezapomnianych imprezach pod gołym niebem…

No ale wróćmy do konkursu, bo przecież otworzyliście ten wpis żeby zobaczyć kto wygrał! Na przekór jednak zaczniemy od końca…

Albo nie…  Zbudujmy należne napięcie…

waiting

Racja, to nie jest śmieszne…

waiting

Wybaczcie… Teraz już zupełnie na poważnie!

3 Miejsce i voucher na 200 zł do wykorzystania we Fly.pl zdobywa…

Radek M.

„W Grecji moim ostatnim spotkaniem z cywilizacją jest lotnisko. Na pożegnanie z tłumem śmieję się szczerze jak rodacy klaszczą po wylądowaniu samolotu. Wtedy wyłączam wszelkie telefony, prywatne, służbowe, nie mam dostępu do Internetu, maila, newsów, polityki. Przez te 7 dni w roku pozwalam sobie na totalny błogostan. Będę robił nic. Moje lokum jest na totalnym odludziu, byle jak najmniej ludzi, puste plaże, nie biegają i nie wrzeszczą dzieci, nie oglądam tłumu turystów spieczonych na raka, co gorsza w skarpetach i sandałach. Wystarczy kawałek koca, i mogę leżeć pod parasolem cały dzień, wpatrując się w morze. Nie chcę jeść w lokalnych tawernach, gdyż prawie zawsze się zawodzę na takim masowym jedzeniu. Ryby kupuję w porcie zaraz po porannym połowie. Piekę na grillu. Całym ciałem pochłaniam zapachy Grecji, poznaję ją spacerując samotnie tam, gdzie inni turyści jeszcze nie dotarli, tam gdzie ciężko się przecisnąć, tam gdzie zwykły zjadacz chleba nie zechciałby się fatygować. Mój mózg i ciało, ma tydzień na regenerację. Myślę jedynie o tym, jaki piękny widok ujrzę tuż na pagórkiem, rogiem, uliczką…”

2 Miejsce i voucher na 300 zł do wykorzystania we Fly.pl zdobywa…

Julia K.

„Miałam dzisiaj piękny sen! Dostałam od pewnego starszego mężczyzny ogromne skrzydła z piór posklejane woskiem i przy ich pomocy latałam po niebiańskiej, starożytnej krainie pełnej słońca, oliwkowych gajów i mitycznych stworów. Na szczycie najwyższej góry zauważyłam, pięknego młodzieńca, z laurowym wieńcem na głowie, który grał na lirze. Dźwięki tej muzyki do tej pory rozbrzmiewają w mojej głowie. Równie duże wrażenie wywarł na mnie widok wielkich igrzysk sportowych, odbywających się u podnóża góry. Stadion pełen był rosłych atletów biorących udział w biegach, rzucie dyskiem, wyścigach rydwanów czy zapasach. Wszyscy oni występowali jak ich pan bóg stworzył i przypominali idealne posągi, które widziałam wcześniej na lekcjach historii sztuki. Lecąc dalej zwróciłam uwagę na potężną, marmurową świątynię otoczoną strzelistymi kolumnami. Na jej dziedzińcu, starszy brodaty mężczyzna przemawiał do zgromadzonych o rządach ludu, jakiś nauczyciel rysował patykiem na ziemi trójkąty i głośno wygłaszał uczniom swoje twierdzenia, inny zaś badał chorego i mówił coś o czarnej żółci w jego ciele. Po przebudzeniu leżałam jeszcze przez chwilę z zamkniętymi oczyma i rozmyślałam, co to wszystko ma znaczyć. Jedyne co wiem na pewno to, że tak naprawdę nic nie wiem… Może poza tym, że nie ma lepszego sposobu na kształcenie i poznawanie świata niż podróże.”

A na przykład tutaj odpoczywał będzie zwycięzca konkursu:

Źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/danelu/6583430787/sizes/l/in/photostream/

Zwycięstwo, które oznacza…

1 Miejsce i voucher na 4000 zł do wykorzystania na wycieczkę w Grecji zdobywa….

Karolina K.

„Grecjo! Ojczyzno Féty! Ty jesteś jak sytość.

Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił.

Dziś piękność twą w całej ozdobie Widzę i smakuję. Bo Pac(k)uję się w drogę.

Zeusie, co słonecznych bronisz Aten załogę,

I Partenonu trzymasz filar. Jak zostałeś

Olimpu władcą i Bogom role nadałeś;

Tak mnie wyślesz cudem na Grecji łono.

Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną

Do tych białych klifów, do tych gajów zielonych;

Szeroko wzdłuż Peloponezu rozciągnionych;

Gdzie bursztynowa oliwa, féta jak śnieg biała,

Gdzie czosnkowym rumieńcem sos tzatziki pała,

A wszystko co tam jemy jakby lekkostrawne

Świeże warzywa, do tego wino wytrawne.

Śród tych dań przed laty, na wyspie Rodos skraju

Chciałabym usiąść, zanurzyć się w tym słynnym raju.

Tymczasem, ubieram togę i bez paniki

Poczekam do piątku na konkursu wyniki.”

Gratulujemy!

http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2013/07/excited.gif

My też! :D

Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową w celu przekazania nagród.

Postanowiliśmy jednak wyróżnić jeszcze kilka odpowiedzi! Ich autorzy otrzymają od nas vouchery do PizzaPortal.pl i zostaną o tym poinformowani mailowo, także sprawdzajcie swoje skrzynki!

P.S. Przepraszamy za przycięcie nazwisk – nie wiemy czy życzycie sobie żeby je ujawniać. Jeżeli czujecie się jak przestępcy i chcielibyście zmienić sposób wyświetlania swoich danych w tym wpisie to dajcie znać mailowo. :)

3 Comments

  1. Cześć Radek! Nagrody jeszcze nie zostały przesłane, ale jeszcze dziś lub jutro spodziewaj się e-maila z wygraną. Jeszcze raz gratulujemy!

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*