Światowy Dzień Makaronu z PizzaPortal.pl

PASTA

Wiedzieliście, że 25-go października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu? Zachęcamy Was do świętowania go razem z nami! Cudownie, że w tym roku przypada w sobotę, będziecie mogli odpocząć, zrelaksować się i zamówić swoją ulubioną pastę na naszym portalu ;>

Makaron ma to do siebie, że nie da się go nie lubić :> Jest go tyle rodzajów i występuje w takich postaciach, że w zasadzie każdy może znaleźć taki smak potrawy, jaki odpowiada mu najbardziej.

W Polsce makarony zdobywają coraz większą popularność i uznanie, ale dla Włochów to prawdziwa świętość. Oni znakomicie znają ich rodzaje, wiedzą jak je gotować i przede wszystkim z czym podawać! Bo przecież długość, kształt czy grubość makaronu nie jest przypadkowa.

Dlatego przy okazji święta makaronu postanowiliśmy przygotować dla Was zbiór najważniejszych informacji o makaronach. Poznacie nie tylko ich podział, ale także znaczenie nazwy, odpowiedni czas gotowania, a przede wszystkim porady dotyczące serwowania!

Ta wiedza na pewno przyda Wam się w kuchni, sprawdźcie:

MAKARONY DŁUGIE

makarony długie

MAKARONY KRÓTKIE

makarony krótkie

MAKARONY Z FARSZEM

makarony z farszem

MAKARONY DO PIECZENIA

makarony do pieczenia

To nie koniec ciekawostek, w zanadrzu mamy dla Was praktyczne porady dotyczące gotowania, a następnie obalimy mity, które wciąż królują w kuchni, na temat makaronów.

Śledźcie naszego bloga, a już niedługo będziecie mieli wiedzę na temat makaronu w jednym palcu ;> A pasty przez Was serwowane zyskają pełną aprobatę spożywających!

One Comment

  1. Jak bym tylko mogła to jadłabym codziennie pastę fikuśnie przygotowaną na różny sposób… Cóż można chcieć więcej :) Włoskie smaki zawsze są ze mną…

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*