Światowy Dzień Drzemki na 10 sposobów!

12 marca obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Jak co roku, święto śpiochów należy odpowiednio uczcić! Fakt, że weekend już za pasem wcale nie oznacza, że trzeba sobie odmówić przyjemności jaką daje kilkanaście minut snu w codziennym natłoku zadań. Na tę wyjątkową okazję przygotowaliśmy dla Was specjalny przewodnik po niezawodnych sposobach na drzemkę, w ukryciu przed uważnym spojrzeniem szefa ;)

Według raportu Melisany Klosterfrau „Stres a sen”[1], prawie połowa Polaków (47%) czuje się niewypoczęta po przebudzeniu. Co więcej, aż 55% sypia mniej niż 7, a co czwarty sypia nawet mniej niż 6 godzin na dobę w ciągu tygodnia pracy – aż dwie godziny mniej niż 8 godzin zalecane przez lekarzy specjalistów.

Nic dziwnego, że powstał Światowy Dzień Drzemki, który ma uświadomić pracownikom i pracodawcom jak ważny jest sen dla dobrego samopoczucia i wydajności w pracy. Jeśli jednak Twój szef nie zaznaczył 12 marca w kalendarzu, oto kilka sposobów na dyskretną drzemkę w pracy, przy wykorzystaniu przestrzeni biurowej :)

  1. „Na schron”, czyli drzemka na podłodze pod biurkiem. Prawdopodobnie jest to największa wolna przestrzeń w Twoim najbliższym otoczeniu, gdzie możesz się ukryć – wykorzystaj ją!
  2. „Na obrotowe krzesło”, czyli jeśli jesteś jednym ze szczęściarzy w posiadaniu obrotowego krzesła przy ścianie, wystarczy obrócić się, zasłonić nim i drzemać w ukryciu.
  3. „Na myśliciela”, czyli klasyczna sztuczka jeszcze z czasów szkolnych. Podeprzyj czoło ręką w geście głębokiego zamyślenia, w drugą rękę włóż ołówek lub połóż ją na myszce komputera i gotowe – pracujesz czy drzemiesz?
  4. „Na zajęte”, czyli wykorzystanie przestrzeni w łazience. Ukryj się w toalecie, między głową a ścianą połóż rolkę papieru i ciesz się chwilą spokoju.
  5. „Na rajdowca”, czyli w samochodzie. Przecież każdy mógł zapomnieć lunchu w samochodzie. „Wróć się” po niego i pojaw się dopiero po 20 minutach ;)
  6. „Na telemarketera”, czyli przy telefonie. Jeśli dużo rozmawiasz przez telefon, podłoż słuchawkę pod głowę i przymknij oczy – będzie wyglądało na to, że po prostu uważnie słuchasz wyjaśnień klienta. A co najważniejsze, wtedy telefon na pewno nie zadzwoni i nie przerwie Ci drzemki!
  7. „Na kameleona”, czyli z wykorzystaniem naklejek na powieki. Śpisz z otwartymi oczyma? Nie, to przecież niemożliwe…!
  8. „Na konferencję”, czyli w meeting room’ie. Do drzemki najlepiej zaprosić kolegów i koleżanki z pracy. W grupie będziecie wyglądać bardziej wiarygodnie, a nikt przecież nie przeszkodzi w ważnym spotkaniu!
  9. „Na poszukiwacza”, czyli z użyciem rekwizytów. Upuść pod biurko długopis, ważny dokument czy zszywacz i zaśnij z jedną ręką pod biurkiem. W razie potrzeby możesz się szybko obudzić i udawać, że przecież szukałeś zagubionego przedmiotu pod biurkiem!
  10. „Na zmęczone oczy”, czyli z fikcyjnymi kroplami. Przechyl głowę w tył i śpij spokojnie. Gdy ktoś zapyta co robisz, powiedz po prostu, że właśnie zakropiłeś sobie oczy i czekasz, aż się nawilżą ;)

A jeśli zostaniesz przyłapany na drzemce? Przyznaj, że zasnąłeś, bo wczoraj wieczorem Twoi sąsiedzi kłócili się do późna, ale mimo to, przyszedłeś do pracy! Z lenia zmienisz się w bohatera ;)

Polecamy Wam też kilka gadżetów, które ułatwią dzemanie w pracy: nadmuchiwaną poduszkę-krawat, poduszkę-strusia czy ciemne okulary (dla osób z wrażliwymi oczami…).

A Wy – gdzie ukrywacie się na szybką drzemkę w pracy?

 

[1] Raport Melisany Klosterfrau „Stres a sen” z 2012r, na podstawie badania przeprowadzonego przez TNS Polska.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*