Rozmówki Kulinarne PizzaPortal.pl

Rozmówki Kulinarne PizzaPortal.pl

Cały świat na talerzu

Nasz zespół cały czas stara się poszerzać ofertę tak, abyście każdego dnia mogli kosztować kuchni z różnych zakątków świata, z dowozem do domu. W coraz większej liczbie miast znajdziecie restauracje serwujące nie tylko kuchnię włoską, ale także azjatycką, francuską, orientalną i wiele innych.

Ostatnio zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy ułatwić Wam poznawanie kuchni świata, jeżeli wybieracie się za granicę. W ten sposób powstały Rozmówki Kulinarne – zbiór przydatnych w restauracji słów i wyrażeń, w 4 językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

W przygotowaniu Rozmówek pomagali nam lektorzy z Empik School – największej szkoły językowej w Polsce – jeżeli chcecie poszerzać swoje językowe umiejętności, jest to najlepsze miejsce do nauki!

Rozmówki w wygodnej drukowanej wersji znajdziecie w placówkach Empik School, w biurach Almatur oraz otrzymacie je wyrabiając kartę ISIC przez internet.

Przygotowaliśmy również zestaw komiksów, w których zobaczycie, jak może wyglądać Wasza wizyta w restauracji i z jakich zwrotów warto skorzystać.

Rozmówki możecie pobrać w dwóch wersjach:

  1. Do druku – wystarczy, że wydrukujecie je dwustronnie na kartce A4 i złożycie zgodnie z poniższą instrukcją.Rozmówki kulinarne do składania
  2. Na smartfona – wystarczy, że pobierzecie rozmówki na dysk swojego telefonu i otworzycie za pomocą aplikacji do odczytywania plików PDF (np. Adobe Reader). Za pomocą wyszukiwarki możecie znaleźć poszukiwane słowo w treści rozmówek.

Poniżej możecie zobaczyć i ściągnąć materiały
(klikając w odpowiedni baner)

1. To… eat, or not to eat! Czyli Rozmówki Angielskie.

Zaczynamy od języka angielskiego i kuchni brytyjskiej! Język Szekspira, mimo że niezmiernie popularny i coraz częściej używany również nad Wisłą, nadal skrywa w sobie tajemnice. Dlatego taka ściąga może okazać się pomocna w niejednej sytuacji. Zobaczcie, co jedzą mieszkańcy Wielkiej Brytanii i poznajcie określenia, które mogą przydać się w restauracji.

  • PizzaPortal.pl - rozmówki angielskie DO DRUKU

Rozmówki Kulinarne - Komiks

2. Guten Appetit! Zamawianie po niemiecku.

Wybieracie się na wakacje do Niemiec? W ojczyźnie Volkswagena i Haribo (ach, ten smak dzieciństwa) czekają na Was wyśmienite i przede wszystkim sycące specjały kuchni niemieckiej! Kiełbaski (wurst) w każdej odmianie, klasyczny Kartoffelsalat i pyszny sznycel – musicie spróbować ich wszystkich! Z pewnością pomogą Wam w tym Rozmówki Kulinarne polsko-niemieckie :)

  • PizzaPortal.pl - rozmówki niemieckie DO DRUKU
  • PizzaPortal.pl - rozmówki niemieckie SMARTON

Rozmówki Kulinarne - Komiks

3. C’est la vie (en France) – żaby, ślimaki i inne przysmaki.

Francja słynie ze wspaniałej kuchni, ale przede wszystkim z różnorodności wyśmienitych serów. Trudno się dziwić: co roku produkuje się tam prawie 400 różnych odmian! Jeżeli chcecie wybrać się na wycieczkę do kraju winem płynącym, aby zasmakować serów w ich naturalnym entourage, te Rozmówki mogą być dla Was wyjątkowo cenne! Zobaczcie, jak poradzić sobie z barierą językową podczas podróży po Heksagonie.

  • PizzaPortal.pl - rozmówki francuskie DO DRUKU
  • PizzaPortal.pl - rozmówki francuskie SMARTON

Rozmówki Kulinarne - Komiks

4. Vamos España! Czyli zamawianie w kraju Don Kichot’a!

Hola! ¿Qué tal? Bien, muy bien – w tym słonecznym kraju nietrudno o szampański humor! Jeżeli wybieracie się do krainy byków i Cervantesa, koniecznie wypróbujcie wspaniałej, słonecznej hiszpańskiej kuchni. Obojętne czy zamawiacie tapas, czy paellę, będąc w restauracji warto znać kilka przydatnych zwrotów! Koniecznie ściągnijcie Rozmówki Hiszpańskie i spróbujcie swoich sił w tym gorrrącym języku. :)

  • PizzaPortal.pl - rozmówki hiszpańskie DO DRUKU
  • PizzaPortal.pl - rozmówki hiszpańskie SMARTON

Rozmówki Kulinarne - Komiks

Miłego wyjazdu!

Śledźcie uważnie naszego bloga. Już niebawem znajdziecie tu informacje o przygotowanych przez nas konkursach, w których do wygrania będą smaczne rabaty. Poznajcie smak zagranicznej kuchni u siebie w mieszkaniu!

Podobają się Wam przygotowane przez nas materiały? Zachęcamy Was do dzielenia się rozmówkami z rodziną i przyjaciółmi!

Jeżeli w przyszłości chcielibyście zobaczyć Rozmówki w innych językach, to piszcie w komentarzach, jaki język powinniśmy uwzględnić w kolejnych wydaniach! :)

One Comment

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*