PizzaPortal.pl na Grow Up Start Up!

W dniach 19 – 20 czerwca 2013 roku odbyło się pierwsze forum dla start up-owców Grow Up Start Up. Wzięło w nim udział ponad 3000 uczestników, którzy planują lub założyły już swój start-up. Wśród prelegentów znalazły się takie gwiazdy, jak Morten Lund, sir Richard Branson, James Tipple czy Bob Dorf.

pizzaportalObok nich zasiadł również Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl. Razem z Katarzyną Godlewską oraz Duc Vu Hoangiem wziął udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Żądza pieniądza”. Jako jeden z najbardziej doświadczonych osób, przy współpracy z inwestorami, doradzał przybyłym uczestnikom, na co zwrócić uwagę szukając inwestorów i co jest najważniejsze, przy budowaniu relacji z nimi. Podczas całego spotkania poruszano tematy dotyczące inwestowania i samych inwestorów – jaka jest ich rola, znaczenie i jakie są sposoby pozyskiwania pieniędzy na rozwój swoich start up-ów.

Jedną z najważniejszych cech, jakie musi posiadać start-upowiec, to odwaga, siła przebicia oraz zespół, z którym współpracuje. Inwestorzy patrzą nie tylko na jednego człowieka, ale przede wszystkim na grupę, z którą ewentualnie mieliby współdziałać, i na którą przeznaczyliby swoje pieniądze. Ważne jest także, by określić sobie realne cele, jakie chcemy osiągnąć i trzymać się ich. Wiadomo, że w pewnym momencie dokonuje się pewnych zakrętów, bo nie sposób jest przewidzieć z góry, wszystkich planów i założeń. Jednak baza jest najważniejsza. To też wzbudza zaufanie naszych potencjalnych partnerów – tłumaczy Lech Kaniuk.

Lech Kaniuk, w swojej całej karierze, założył 6 spółek, w tym 4 międzynarodowe. Swoją pierwszą innowację sprzedał w wieku 18 lat dla Wargon Alloys. Od 2006 roku pomagał tworzyć OnlinePizza. W 2009 roku przyjechał do Polski, żeby rozpocząć działalność. W Łodzi założył spółkę córkę – PizzaPortal.pl. Serwis ruszył w styczniu 2010 roku. W kwietniu 2012 roku portal PizzaPortal.pl został przejęty przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero, który zainwestował 120 mln zł.

 

One Comment

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published


*