Piłkarskie emocje na talerzu – pizza na Mundialu

Co Polacy jedzą najczęściej podczas rozgrywek piłki nożnej?

Polacy coraz chętniej zamawiają jedzenie na wynos. Wzrost zamówień następuje głównie w weekendy, w których sprzedaż wynosi 53% tygodniowych transakcji. Jednak od rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Brazylii zauważyć można zwiększenie liczby zamówień w tygodniu. Pizza na Mundialu stanowi blisko 85% dań, jakie zamawiamy do domu.

Królowa pizza

49% Polaków zamawia jedzenie z dowozem do domu. Wśród potraw zamawianych na wynos rządzi pizza – potrawa ubogiego południa Włoch podbiła nasze żołądki. Jak pokazał ostatni raport, sporządzony przez PizzaPortal.pl, 79% wszystkich zamówień z kuchni włoskiej na wynos stanowi pizza. W kontekście pór dnia, preferujemy przede wszystkim zamawianie jedzenia w godzinach wieczornych, tj. 18.00 – 22.00. Najmniejsza liczba kształtuje się do południa, gdzie statystyki zamówień wynoszą 4%.

Piłka nożna na talerzu

Mistrzostwa Piłki Nożnej w Brazylii to dla wielbicieli tego sportu długo wyczekiwany czas. Piłkarskie emocje w gronie przyjaciół idą w parze z dobrym jedzeniem w rozmaitej postaci. Świadczyć o tym może liczba oraz rodzaj zamówień na portalu PizzaPortal.pl od momentu rozpoczęcia Mundialu. Jak podaje serwis tylko 12 czerwca (dzień meczu otwarcia) 85% zamówień stanowiła pizza. Podobny poziom utrzymuje się każdego dnia, gdzie średni koszyk zamówień wynosi 35 złotych, a na jedną osobę przypada 5 kawałków pizzy. Obok pizzy, która zdecydowanie dominuje wśród zamówień jedzenia online, znalazły się kebaby, kuchnia meksykańska oraz dania kuchni polskiej. Blisko 11% zamówień stanowią zamówienia przez aplikacje mobilne PizzaPortal.pl.

Wzrost liczby zamówień widoczny jest nie tylko podczas obecnych Mistrzostw Świata. W kwietniu i maju mieliśmy okazję przeżywać emocje związane z Ligą Mistrzów. Podczas samego finału, który odbył się 24 maja, blisko 90% zamówień stanowiła pizza!

Rozgrywki sportowe to jeden z najlepszych czasów reklamowych w telewizji, a jak się okazuje również zamawiania posiłków na wynos. Liczba miłośników jedzenia z dostawą stale rośnie, do czego przyczyniają się nasze nawyki żywieniowe, zamiłowanie do wygody, a także specjalne oferty promocyjne serwisów do zamawiania jedzenia online.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*