Trochę o aplikacji mobilnej

PizzaPortal.pl – robimy własne rewolucje w kuchni. Trochę o aplikacji mobilnej.

Rynek technologii mobilnych rozwija się tak szybko, jak nigdy dotąd. Smartfony i tablety zawładnęły prawie każdym aspektem życia, a mobilność całkiem skutecznie dotarła nawet do naszych… kuchni – wszystko dzięki aplikacji PizzaPortal.pl.

Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej „online”, już nie tylko w pracy i w domu, ale również w samochodzie, autobusie, czy na niedzielnym spacerze. Wszystko spowodowane jest popularyzacją smartfonów i aplikacji mobilnych, dzięki którym jesteśmy online zawsze, kiedy tego chcemy. Mobilność, jak sama nazwa wskazuje, to nie tylko technologia, ale kluczowa cecha, z którą mamy do czynienia w przypadku korzystania z nowoczesnych telefonów komórkowych. W dobie smartfonów i ogólnodostępnego internetu możemy sprawdzić dowolną informację o dowolnej porze, obejrzeć film w trakcie podróży pociągiem albo udzielać się w mediach społecznościowych niezależnie od własnej lokalizacji. Od pewnego czasu możemy również zamawiać jedzenie dzięki aplikacji PizzaPortal.pl, dzięki której sformułowanie „jedzenie na telefon” zyskało zupełnie nowy wymiar.

Pokusiliśmy się o stwierdzenie, że PizzaPortal.pl zrewolucjonizowała podejście do zamawiania jedzenia – mówi Lech Kaniuk, założyciel i CEO PizzaPortal.pl – Nie musimy przeglądać dziesiątek stron internetowych restauracji i ulotek z menu, wystarczy zainstalować aplikację PizzaPortal.pl, a ponad 2000 restauracji mamy w zasięgu naszej ręki. Niejednokrotnie zdarza się, że użytkownicy zamawiają jedzenie przez aplikację, siedząc wygodnie w samochodzie i w ciągu kilkudziesięciu minut po drodze odbierają zamówione danie w restauracji – mówi Lech Kaniuk – oznacza to, że nie tylko coraz chętniej dokonujemy zakupów przez aplikacje mobilne, ale że staje się to codziennością, wpisaną w rytm dnia, dzięki której oszczędzamy czas, a to właśnie główna zaleta mobilności.

PizzaPortal.pl już od kilku lat działa na polskim rynku i skutecznie organizuje system zamawiania jedzenia. Dzięki PizzaPortal.pl restauratorzy zaistnieli w smartfonach. Nie każda restauracja widzi sens w tworzeniu osobnej własnej aplikacji – my dostarczamy gotowe narzędzie wspólne dla setek restauracji w Polsce – mówi Lech Kaniuk. Aplikacja wraz z rozwojem staje się coraz bardziej inteligentna, zapamiętuje preferencje kulinarne użytkownika, dzięki czemu najczęściej wybierane restauracje znajdzie on na początku listy – to znów działa na korzyść mobilności i oszczędności czasu. Ponadto aktualizacje aplikacji w systemie Android oraz iOS umożliwiają filtrowanie lokali według typu i oceny, a także płatności online z PayPal.

PizzaPortal.pl aktualnie znajduje się na czwartym miejscu popularności wśród aplikacji w kategorii jedzenie w Polsce. Liczymy na to, że zaktualizowana, a w zasadzie kompletnie odmieniona aplikacja iOS oraz aplikacja w systemie Android przypadną użytkownikom do gustu i awansujemy w rankingu – mówi Lech Kaniuk. Po czym zapowiada – wciągu 3 lat będziemy częściej korzystać z aplikacji mobilnych niż z komputerów i laptopów. Świadczy o tym popularyzacja smartfonów i tabletów oraz obserwowane trendy w Europie Zachodniej oraz w Azji. Już dziś rynek użytkowników internetu mobilnego w Polsce jest szacowany na około 5 milionów, a liczba ciągle rośnie. Aby sprawdzić pocztę, czy zapłacić rachunki nie musimy już włączać komputera – coraz więcej z nas sięga
w pierwszej kolejności po telefon komórkowy i wykonuje szereg spersonalizowanych czynności. Mobilność jest bowiem nie tylko technologią, ale przede wszystkim stylem życia, w którym na pierwszym miejscu stoi oszczędność czasu i wygoda.

To właśnie te kryteria są kluczowe w budowaniu aplikacji mobilnych.

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published


*