Kreta na widelcu

Kreta to nie tylko jedna z piękniejszych greckich wysp, ale również kolebka starożytnej kultury. Tutaj zobaczyć można piękną sztukę cywilizacji minojskiej i mykeńskiej, popodziwiać starożytne zabytki oraz napawać się Słońcem ponad 300 dni w roku. Odkryjcie uroki Krety razem z nami i fly.pl!

Kuchnia kreteńska, podobnie jak cała kuchnia grecka, charakteryzuje się lekkością, prostotą i wspaniałym smakiem. Zdecydowanie jest to kuchnia, która podbije serce niejednego kulinarnego smakosza. Jeśli marzą Wam się wczasy w słonecznej Grecji skosztowanie dań regionalnych to obowiązek każdego turysty ;)

Jedną z najpopularniejszych potraw jest dolmadakia, gołąbki z ryżu albo mięsa zawijane w liście winogron. Jest to specjał Krety znany jednak w całej Grecji i nie tylko. Obok dań mięsnych i warzywnych, na talerzach królują owoce morza, przede wszystkim ośmiornice, kałamarnice oraz mątwy, które często duszone są w winie albo opiekane bądź grillowane.  Charakterystycznym dla tego regionu trunkiem jest raki, sprowadzony przez Turków znany jest i pity do dzisiaj.

W całej Grecji, więc i na Krecie, posiłek nie jest ważny sam w sobie. Tak naprawdę liczy się cała jego otoczka. Jedzenie nie jest traktowane, jako jedna z potrzeb, ale przede wszystkim jest celebracją dnia. Jest to najlepszy moment na spotkania, rozmowy i odpoczynek. Dlatego też obiad czy kolacja stają się kilkugodzinną ucztą, a jedzenie sposobem życia. To kto się wybiera w tym roku na magiczne wakacje do Grecji? :)

KONKURS

To już ostatni konkurs „Dookoła Grecji”, gdzie do wygrania są vouchery fly.pl. Aby wygrać ostatni voucher w wysokości 200 zł należy wymienić 3 zabytki Krety. Pierwsza prawidłowa odpowiedź nadesłana na adres: [email protected], wygrywa! Trzymamy kciuki :)

REGULAMIN KONKURSU

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*