Jak zdać egzamin, gdy w głowie pustka?

Sesja w pełni. Nie od dziś wiadomo, że solidne przygotowanie jest gwarancją zdanego egzaminu. A co jeśli z jakiegoś powodu nie zdążymy się sowicie przygotować do sprawdzenia wiedzy? Podpowiemy Wam kilka myków, które pomogą w zdaniu egzaminu, gdy w głowie pustka.

W poniedziałek wieczorem przypomnieliście sobie, że we wtorek macie kolokwium z całego semestru? A może zaplanowaliście naukę na ostatnią chwilę, a kolega wyciągnął Was na super imprezę? Przyswojenie całej wiedzy jest dla Was nieosiągalne. Co zatem robić? Czy w ogóle warto podchodzić do egzaminu, kiedy w głowie pustka?

Jasne, że tak! Nawet jeśli się nie uda, nie będziecie pluli sobie w twarz, że nie spróbowaliście. Oto nasz egzaminowy poradnik dla niedouczonych.

WYŚPIJ SIĘ

Sen to lekarstwo na wszystko. Po dobrze przespanej nocy zdecydowanie łatwiej stanąć na nogi i stawić czoła problemom. A kto wie, być może przyśnią Ci się pytania egzaminacyjne i problem będzie rozwiązany?

ZJEDZ COŚ

Podchodzenie do egzaminu z pustym żołądkiem na pewno Cię zdekoncentruje. Z pełnym brzuchem zdecydowanie lepiej się myśli. Jeśli nie masz czasu przygotować posiłku, szybko i w łatwy sposób możesz go zamówić na naszej stronie.

SCHLUDNY UBIÓR TO PODSTAWA

Nakładając na siebie elegancki strój wizytowy, już na wstępie zyskasz dodatkowe punkty u egzaminującego. Schludny ubiór to oznaka szacunku dla wykładowcy, jakiego nie okażesz nakładając na siebie np. podarte dżinsy.

POZYTYWNE MYŚLENIE

Powtarzaj sobie: „Na pewno zdam! Jestem najlepszy!”, to Ci doda pewności siebie. Przed egzaminem nie zadręczaj się myślami, jak to będzie. Pomyśl o czymś przyjemnym, np. o tym, że wieczorem spotkasz się ze znajomymi, albo pójdziesz na rower.

GRAJ NA ZWŁOKĘ

Pustkę w głowie możesz łatwo zamaskować. Jak? Poproś o doprecyzowanie pytania. Parafrazuj to, co powiedziałeś wcześniej, dzięki temu Twoja wiedza, choć niewielka, wyda się ździebko większa.

Jeśli mimo wszystko nie uda Ci się zdać, niczym się nie przejmuj. Jak mawiają studenci – nie ma spiny, są drugie terminy! A może Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na zamaskowanie niewiedzy? Koniecznie podzielcie się nimi z nami! Czekamy na Wasze pomysły w komentarzach.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*