Aplikacja mobilna 2020 – etap II

Przedstawiamy Wam „Siedmiu wspaniałych” autorów, którzy zwyciężyli I etap konkursu! Wybór jest bardzo ciężki, dlatego chcemy się dowiedzieć jaka jest Wasza opinia. Pomóżcie nam podjąć ostateczną decyzję i wybrać przyszłego właściciela telefonu Sony Xperia J!
Oto zwycięzcy I etapu:

1. „Myślę, że teraz kiedy technika posuwa się w takim tempie, w 2020 roku wszystkie telefony będą wyposażone w aplikację „słuchającą” użytkownika. Kiedy powiemy „-mam ochotę na makaron serowy/zjadłbym pizze” telefon zapyta się nas, bądź powiadomi tekstowo czy zamówić dane jedzenie i za jaki czas ma do nas dotrzeć. Funkcje głosowe i tekstowe po otrzymaniu potwierdzenia przez nas będą dopytywać czy czegoś jeszcze nie trzeba, proponować zamienniki. Możliwy będzie podgląd jaką kaloryczność i wartości odżywcze ma danie [chyba, że w 2020 roku ludzie nie będą już tak podążali za ideałem i kalorie nie będą straszne ]. Dodatkowo aplikacja poza złożeniem zamówienia, da również nasz adres zamieszkania, gdzie posiłek ma przyjechać. Pod względem estetycznym design aplikacji użytkownik będzie mógł zmieniać dowolnie, poszczególne funkcje można konfigurować. Może to banalne lub za daleko idące w przyszłość, ale już dziś testujemy głosowe możliwości naszych telefonów, więc za niecałe 7 lat na pewno to będzie wykonalne, powszechne i ułatwiające życie rozwiązanie. ” (autor: Ariadna – Androstrefa.pl)

2. „Zgłodniałam. Rano zjadłam na śniadanie jajecznicę na maśle, taką jak lubię, z pszenną bułeczką. Popiłam kawą zbożową i, jazda!, na miasto.
Przez cały dzień załatwiłam wszystkie zaległe urzędowe sprawy, a mam wrażenie, że było ich tysiące.
Przebiegłam setki kilometrów, a przynajmniej tak odczuły to moje stopy, ubrane w nowe buty.
Kiedy w domu opadłam na kanapę, już ubrana w wyciągnięty dres i domowe kapcie, ledwie miałam siłę oddychać. Donośne burczenie w brzuchu uświadomiło mi, że jestem głodna.
Nie, ja UMIERAM z głodu.
Siły wystarczyło mi akurat na tyle, by wyciągnąć rękę poza kanapę i ze stolika wyciągnąć wielofunkcyjny pilot – mózg domowego centrum obsługi.
Wybrałam przycisk oznaczony napisem „jedzenie”, zaznaczyłam też opcję na wynos. Naprawdę, nie mam siły nic ugotować, mimo tego, że po wybraniu składników, zastałabym je za pół godziny na kuchennym blacie, dostarczone wprost z najbliższego sklepu.
Po wybraniu odpowiedniej opcji ukazuje się obraz Pierra, mojego nieocenionego doradcy.
Pierre: Witaj, Natalia. Widzę, że masz ochotę na jedzenie na wynos.
Ja: Witaj, Pierre. Dzisiaj nic specjalnego, mam ochotę na szybką pizzę, co polecasz?
Pierre: Szybka, prosta i smaczna. Co powiesz na ser, kurczaka, brokuły, kukurydzę i salami?
Ja: Brzmi smakowicie, ale tylko z podwójnym serem i odrobiną chili.
Pierre: Już się robi. Czy chcesz poznać opcje dostawy?
Ja: Tak, poproszę.
Pierre: A więc „Dom Pizzy” dostarczy taką kombinację w trzydzieści minut przy cenie 25 zł, zaś „Joker” uwinie się w dwadzieścia, przy wzroście ceny o 3 zł. Najtańszą i najszybszą opcją będzie zamówienie pizzy w „Atice”, ale pamiętam, że ostatnio narzekałaś na cienkie ciasto.
Ja: Złóż zamówienie w „Jokerze”, jeśli łaska.
Pierre: Już się robi. Spodziewaj się dzwonka do drzwi za dwadzieścia minut.
DWADZIEŚCIA PIĘĆ MINUT I JEDEN SZYBKI PRYSZNIC PÓŹNIEJ
Siedzę na kanapie.
Ciągnący się ser, chrupiące salami i pyszny kurczak. Puszyste ciasto, przypieczone na brzegach. Tego właśnie było mi trzeba.” (Autor: vingag – Geek Lifestyle)

3. „Aplikacja będzie badać nasz poziom cukru, cholesterolu i składników odżywczych. Na podstawie wyników komputer będzie sugerował takie potrawy lub składniki, które nie tylko zaspokoją apetyt, ale również poprawią zdrowie i kondycję. Aplikacja będzie brała pod uwagę indywidualne preferencje smakowe. Będzie miała również bezpośredni wgląd do e-portfela, by dobrać lokal w odpowiedniej grupie cenowej.” (Autor: Piotr Sadurski – powiedzialem.pl)

4. „Obecnie świat technologii rozwija się w zawrotnym tempie. Któż z nas 5 lat temu mógł sobie tylko wyobrazić dotykowy telefon, o tablecie już nie wspomnę. Ludzie ciągle próbują wymyślać rzeczy, mniejsze, wygodniejsze, funkcjonalniejsze, dlatego uważam, że do roku 2020 rozpowszechnieniu ulegną hologramy. Dzięki nim będziemy będziemy mogli operować nasze otoczenie, komunikować się lub korzystać z usług, np zamawiać jedzenie.
Wystarczy, że umieścimy malutkie urządzenie, które wielkością będzie przypominało pudełeczko po zapałkach. Następnie przez specjalne soczewki umieszczone w nim ukaże nam się trójwymiarowy obraz w przestrzeni. Będzie to pewnego rodzaju komputer, telefon i pilot w jednym. Sterować będzie można dwoma sposobami – po przez gestykulację oraz mowę. Przykładowo gdy będziemy chcieli zamówić pizzę w systemie sterowania głosem wystarczy powiedzieć nazwę Pizzerii. Po tym ukaże nam się jej zdjęcie oraz menu z którego wybieramy sobie nasz ulubiony zestaw. Jeżeli będziemy chcieli zmienić składniki lub ich proporcje wystarczy wypowiedzieć odpowiednią komendę i wskazać składniki których się oczekuje oraz w jakich ilościach. Gdy zakończymy kreować nasze zamówienie impuls automatycznie wysyła wiadomość do danej pizzerii/restauracji o zamówieniu oraz danych wysyłkowych.” (Autor: Wojciech – think-about.pl)

5. „Jak szybko postęp technologiczny pójdzie do przodu tego nikt nie wie. Przez ostatnie kilka lat zmieniło się bardzo dużo, a przez te 7 zmieni się jeszcze więcej. Z pewnością wygląd telefonów będzie diametralnie odbiegało od teraźniejszego wyglądu. Kiedyś dążyliśmy do minimalizmu i do jak najmniejszego telefonu, a teraz nasze „technologiczne kombajny”, zyskują duże ekrany i mocne „wnętrza”.
Wiem jedno, aplikacja będzie musiała pasować do każdej z możliwej wersji oprogramowania jak i modelu telefonu i innego technologicznego wynalazku. Zamawianie powinno być proste i łatwe. A żeby było bardziej przyjemne, to produkty powinny być widoczne w 3D. Nasz „technologiczny wynalazek” powinien być wyposażony w hologram, który w połączeniu z naszą aplikacją stworzą nierozrywalną jedność. Fajnie zobaczyć dany produkt z każdej strony i to w oryginalnych wymiarach. Często zastanawiamy się jakich rozmiarów będzie pizza, czy nie będzie za mała, czy damy radę ją zjeść. Dzięki aplikacji i wbudowanej technologi hologramu w nasze urządzenie będziemy mieli możliwość zobaczyć wielkość produktu, jak on wygląda i przy tym jakie składniki zostały do produkcji jego użyte. Tak właśnie chciałem nawiązać do tych ostatnich słow.Dzięki naszej aplikacji jednym gestem ręki będziemy mogli na hologramie (niczym w star trek czy Iron manie) przesuwać produkty i dodawać je do naszej wymarzonej pizzy.
Produkty będą podzielone i rozbite na kategorie od przypraw po świeże warzywa i owoce. Będziemy mogli dodać o 4 plastry pomidora więcej, kilka pieczarek lub krewetek mniej, czy jednym przesunięciem dłoni zmienimy grubość ciasta. Najlepiej jakbyśmy mogli dotknąć i powąchać dane produkty, jednak myślę, że „macanie” pizzy nie jest tutaj potrzebne ;)
Aplikacja powinna poprzez nasza lokalizację wybrać z listy potencjalnie najbliższe restauracje itp dzięki którym nie będziemy musieli długo czekać na jedzenie.
Aplikacja powinna pokazywać aktualny status przygotowania np. pizzy. Kiedy została włożona do pieca,a poprzez hologram i prezentację jak wygląda w danym momencie, (jak rośnie ciasto, roztapia się ser czy przypieka salami). Dzięki komunikatom, będziemy wiedzieć na jakim stopniu jest teraz nasze zamówienie, czy już jedzie do nas, czy jest dopiero pakowane. Na mapie zobaczymy gdzie aktualnie znajduje się nasza pizza.
Aplikacją powinna wystawiać sama rachunek za „usługę” i nawet gdy nie mamy pieniędzy na koncie to zjemy przepyszną pizzę, a czas jaki będziemy mieli do zapłaty to np. 7 dni. Dowożący nie muszą się martwić o napiwki, każdy z nich będzie miał swój numer, który w aplikacji jeśli będziemy chcieli to wybierzemy i dorzucimy jakąś kwotę do rachunku na rzecz danego „Dowożącego”.
Najważniejsze w ty m wszystkim jest to, że użytkownicy starszych modeli telefonów będą mogli również z niej korzystać, jednak zadowolić się będą mogli tylko dotykaniem ekranu palcem, już nie zobaczą rzeczywistej wielkości pizzy.
to tyle na temat aplikacji przyszłości :)”(Autor:Michał – wicu.pl)

6. „W 2020 roku aplikacje mobilne, jak i cały sprzęt elektroniczny będzie bardzo rozwinięty. CHIPPHONE będą nową generacją telefonów komórkowych. Będzie posiadał je prawie każdy, ponieważ będą stosunkowo tanie oraz bardzo proste i wygodne w użyciu. Chipphone będą składały się z dwóch elementów – mikroskopijnego chipu wszczepianego pod skórę oraz malutkiego urządzenia które będzie wyświetlało hologramy. Zabieg wszczepienia będzie bardzo krótki i bezbolesny, dlatego ludzie nie będą negatywnie nastawieni do nowej technologii. Aplikacje mobilne będą wyświetlane na hologramach. Będzie to innowacyjne rozwiązanie, a możliwości konfiguracyjne praktycznie nieograniczone. Aplikacje dzięki chipowy, który łączy się z naszymi myślami będą wiedziały o Nas wszystko przez co idealnie będą spełniać nasze oczekiwania. Aplikacja do zamawiania jedzenia, a głównie pizzy będzie hitem! Jej działanie będzie wyjątkowo proste. Po wywołaniu odpowiedniego hologramu, ukażą nam się spersonalizowane oferty, które będziemy mogli zamówić. Dwoma prostymi ruchami zatwierdzamy wybór – reszta zrobi się sama. Aplikacja będzie miała dostęp do naszego konta bankowego, więc sama pobierze odpowiednią opłatę. Każdy chip będzie miał również wbudowany GPS, więc aplikacja sama ustali naszą lokalizację.” (Autor: Katarzyna – pawelkot.com.pl)

7. Filmik http://www.youtube.com/watch?v=68dgOY67BrU&feature=youtu.be
(Autor: Michał Sętkowski – jotem.in)

Kto jest najlepszy? Kto zasłużył na nagrodę główną? Odpowiedzi umieszczajcie w komentarzu do wpisu.
O godz. 17 zostanie ogłoszony zwycięzca telefonu Sony Xperia J !

67 Comments

 1. Odpowiedź nr 3 powinna wygrać. Pomysłowam i faktycznie chcialabym aby tak aplikacja wyglądała

 2. 6. zgłoszenie jest najlepsze! Choć pomysł bardzo wybiega w przyszłość, kiedyś pewnie będzie realny do zrealizowania.

 3. A moim zdaniem powinien wygrać filmik. Autor na pewno włożył w niego mnóstwo pracy. W dodatku jako jedyny umieścił inną formę niż komentarz pisany.

 4. :( myślałem, ze mi się uda…
  No ale nic, najlepsza chyba 4, fajny wstęp, rozwinięcie, bardzo pomysłowe, chociaż 2 też jest niezła

 5. Z resztą to Państwo powinni sami wybrać zwycięzce (wiem trudny wybór;)) ponieważ, Każdy może poprosić znajomych o napisanie w komentarzu kto ma dostać nagrodę główną. Taka mała uwaga. ;)

 6. Dla mnie wypowiedź Katarzyny (nr. 6) jest najbardziej pomysłowa. Sama chciałabym mieć takiego chipphona :)

 7. Wybieram 4, bardzo pomysłowe i przyszłościowe. Świetny wstęp, który wzbogacił wypowiedź. Ponadto pomysł bardzo realny do wykonania.

 8. Wyborem nagrody głównej zajmuje się komisja konkursowa PizzaPortal.pl i blogerzy prowadzący I etap, ale chcieliśmy znać również Wasze zdanie :)

 9. Wybieram numer 6. W przyszłości sterowanie różnymi urządzeniami poprzez myśli będzie nieunikniony. Postęp w elektronice rozwija się bardzo szybko i pomysł jest bardzo realny, może nawet w 2020 roku.
  Liczę, że komisja będzie kierowała się również swoim zdaniem a nie tylko ilością ‚głosów’ na poszczególnych kandydatów.

 10. Skoro już mamy telefony i tablety grubości zeszyta więc myślę, że najciekawszym pomysłem i co najważniejsze do zrealizowania będzie 4

 11. 6 fajna, ale zastanawia mnie fakt lokalizacji, a jak ktoś jest w trasie i będzie w domu za godzinę? To przecież poda lokalizację na ulicy. Albo jeżeli ktoś chce zrobić komuś niespodziankę… to i tak przyjdzie do tego co zamawiał.

 12. Nie sądzę żeby ludzie pozwalali sobie wszczepiać jakieś mikroprocesory za skórę… No chyba że zmieni się śwaitopogląd przez te 7 lat

 13. A ja właśnie nie widzę 5…
  status pizzy?? wtf
  komunikaty w stylu: ciasto zaczyna się ścinać, ser się przypieka, oliwki przypalają
  Jak niby te informacje miałyby być przekazywane?

 14. Najlepsza praca to numer 4
  Nie ma tam super bajerowania jak czujniki stanu pizzy czy wszczepianie chipów, za to jest prosta i intuicyjna. Bez niepotrzebnych udziwnień i niepotrzebnych funkcji

 15. OOO, dostałem się do 2 etapu. Powodzenia dla wszystkich! Przynajmniej mamy talony hahaha

 16. Tak na prawdę każdy pomysł pewnie będzie możliwy do realizacji. Może nie za 7 lat, ale za 20, 30…
  Uważam, że 6 ciekawie i konkretnie przedstawia swoją wizję.
  W końcu w konkursie nie chodziło o opisanie realnego! pomysłu tylko wymyślenie czegoś kreatywnego.

 17. Gdyby można było wymyślać to sam bym coś napisał o przenośnej restauracji w tubce wielkości jajka niespodzianki… Tutaj raczej chodziło o coś realnego.
  Przynajmniej tak mi się wydaje
  Dlatego najlepsze są 4 i 3

 18. Jak na mój gust 4. Chciałabym mieć takie pudełeczko w którym zmieszczę wszystkie elektroniczne gadżety.

 19. najbardziej podoba mi się 6 – wizjonerskie i ciekawe, sama bym chciała czegos takiego używać ;p

 20. Twoja, praca najlepsza, super pomysł. Ze stylu byłaby zadowolona pani polonistka. :D Widać że masz pojęcie o temacie i ogromną wyobraźnię. Chciałabym dostać takie pudełeczko. :) POZDRAWIAM I WYBIERAM PRACĘ NR 4!

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*