7 stylowych pomysłów na posiłek podczas Wielkiego Finału mundialu

Mundial 2014

To już ostatnie dwa mecze…

Powoli zbliżamy się do końca Mundialu. Już jutro poznamy najlepszą drużynę świata! Takie wydarzenie nie może przejść bez echa! Trzeba je odpowiednio celebrować i się z niego cieszyć, a nic tak nie poprawia humoru jak dobre jedzenie zamówione prosto do domu, w którym przed telewizorem oglądasz akurat dobry mecz…

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was 7 stylowych pomysłów na posiłek podczas wielkiego finału!

1. Styl holenderski

Jak Holandia to wiadomo: futbol totalny, każdy atakuje, każdy broni. Taka gra to nie przelewki, wymaga szczytowej formy i wyśmienitych umiejętności taktycznych, ale efektem było wicemistrzostwo świata w 2010 r. Kubełek kurczaka – bo trzeba być solidnym zawodnikiem, żeby zjeść cały, a zjedzenie go bez wybrudzenia rąk to majstersztyk techniki graniczący z cudem.

www

źródło: giphy

2. Styl angielski

Tradycyjne podejście, twarda psychika i parcie do przodu. Szybkie, bezpośrednie podania. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz się porządnie najeść, a nie godzinami zastanawiać, które danie najlepiej wyraża Twoją osobowość. Bezkompromisowa kuchnia domowa wjedzie jak marzenie, ale że angielska drużyna otworzyła się na nowe inspiracje, rozważ także tandoori lub curry.

www

źródło: giphy

3. Styl włoski

Jedno słowo: catenaccio, czyli z włoskiego rygiel, czyli maksymalna ochrona bramki. Wydawałoby się, że oczywistym daniem kibica Włoch będzie pizza, ale misternie splecione nitki Bolgnese albo przepysznie nadziewane pierogi lepiej odpowiadają maksymalnej obronie, kryciu i nastawieniu na kontratak. To i nieprzewidywalna włoska fantazja dało mistrzostwo świata w 2006 r., Tobie da zaspokojony apetyt i pełen żołądek.

www

źródło: giphy

4. Styl środkowoamerykański

Krótkie podania, dużo dryblingu i niespieszne tempo. Idealnym rozwiązaniem będą różnorodne, mniejsze dania, przy których można posiedzieć ze znajomymi – i takie właśnie serwuje nam Ameryka Środkowa z Meksykiem na czele. Taco? Burrito? Tortilla, najlepszy towarzysz piątkowych nocy, czy może mniej znane fajitas lub quesadilla?

www

5. Styl północny

Ostro do przodu, z nastawieniem na efekt i zachowaniem porządku w obronie. W ataku klasyka. Prym wiodą tutaj Niemcy, choć ich drużyna nie stoi w miejscu i wprowadza świeże wzorce. Jeśli mówi Ci coś nazwisko Beckenbauer, rozważ sznycel lub żeberka, ale nie skreślaj pochopnie kebabu!

www

6. Styl afrykański

Zawodnicy afrykańscy to energia, pomysłowość i niezła technika, uzupełniane coraz częściej umiejętnościami taktycznymi wyniesionymi z europejskich klubów. Masz ochotę na coś ekscytującego, finezyjnie łączącego nowe ze starym. Rozwiązaniem mogą być niecodziennie podane owoce morza, ale weź też pod uwagę żabie udka i golonkę po chińsku.

www

7. Styl łaciński

Jest temperamentnie, kreatywnie i technicznie. Wielcy soliści potrafią przeprowadzać spektakularne akcje, ale jak sprawy nie idą po naszej myśli to możemy się łatwo podłamać. Czy Ty też masz ochotę wrzucić na ruszt coś z grilla? A może myślisz o pikantnym daniu, którego smak może wycisnąć łzy z oczu?

www

źródło: imgur

Zamawiajcie z rabatem!

Pamiętajcie, że już jutro od godz. 17:00 do końca dnia możecie dokonać prawdziwie mistrzowskiego zamówienia z rabatem 25%!!!!!!

Sprawdźcie szczegóły tutaj!

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published

*